Zespół Szkół Zawodowych w Hajnówce

   |  

ROK SZKOLNY 2016/2017

STUDNIÓWKA

Mimo iż życie maturzystów nie jest lekkie, to jednak w studniówkowy wieczór zapominają oni o wszelkich troskach i obowiązkach. Nie inaczej było w sobotę 21 stycznia na studniówce uczniów klas czwartych Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce. Swój pierwszy bal zorganizowali oni w hajnowskim Domu Weselnym.

Studniówkę tradycyjnie zainaugurował staropolski polonez, z powagą i gracją odtańczony przez maturzystów. Nawet nauczyciele, znający uczniów od 4 lat, z trudem rozpoznawali swoich wychowanków w szykownych, elegancko ubranych tancerzach.

Oficjalną część uroczystego wieczoru rozpoczęło przemówienie pani dyrektor Eugenii Karwowskiej, w którym podkreśliła ona, jak ważny egzamin czeka młodzież za 100 dni. Stwierdziła również, że u progu dorosłości uczniowie muszą podejmować poważne, doniosłe decyzje, które zaważą na ich przyszłym życiu. W przemówieniu nie zabrakło życzeń wspaniałej zabawy oraz podziękowań skierowanych do rodziców, organizatorów balu. Równie ciepłe i życzliwe słowa uczniowie usłyszeli z ust pana Mirosława Romaniuka, Starosty Powiatu Hajnowskiego, który życzył im powodzenia na maturze i udanego balu. Przedstawicielka Rady Rodziców pani Irena Jurczuk, zwracając się do maturzystów stwierdziła: Nie jest łatwo ślęczeć nad książkami, gdy wokół tyle pokus. Ale jeszcze trudniej w dzisiejszym świecie być prawdziwie dorosłym: uczciwym, odpowiedzialnym, sumiennym i mądrym. Ten egzamin będzie jeszcze trudniejszy niż matura. Przed Wami szansa – możecie stać się dobrymi i zacnymi ludźmi – nie zmarnujcie jej!

Wypowiadający się w imieniu wszystkich uczniów klas maturalnych Elżbieta Siemieniuk oraz Michał Wołkowycki, podziękowali dyrekcji i gronu pedagogicznemu nie tylko za przekazywaną przez lata wiedzę, ale też za cierpliwość i wyrozumiałość. Wyrazili również wdzięczność dla rodziców, którzy zawsze ich wspierali i bez których studniówka nie mogłaby się odbyć. Zapewnili też, że wzięli do serca wszelkie rady i przestrogi usłyszane od rodziców oraz nauczycieli, jednak, jak Scarlett O’Hara, „pomyślą o nich jutro”, a studniówkowy wieczór przeznaczą jedynie na zabawę. Jak powiedzieli, tak zrobili- tańce i hulanki maturzystów trwały do białego rana.

Dziś bal studniówkowy to tylko wspomnienie, a przed uczniami okres przedmaturalnej gorączki i wytężonej pracy, której owoce zbiorą już w maju.
 

                                                                Anna Cyruk
 


 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

technikum ekonomiczne oraz informatyczne

 
 

technikum żywienia i usług gastronomicznych

 
 

technikum mechaniczne

 
 

technikum budowlane

 
 
 

Góra strony


opracowanie i treść - Mariola R.

projekt: www.atcsites.com