Zespół Szkół Zawodowych w Hajnówce

   |  

ROK SZKOLNY 2016/2017

PUCHAR POLSKI NORDIC WALKING

35-osobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami - panią Lucyną Wojciuk oraz panem Mirosławem Wojciukiem, wzięła udział w zawodach Pucharu Polski Nordic Walking, które odbyły się 10.09.2016 roku. Przeprowadzane są one w naszym mieście od pięciu lat, jednak tegoroczna edycja była szczególna - w Hajnówce po raz pierwszy zorganizowano Finał Pucharu.

Najpierw zawodnicy wzięli udział we wspólnej rozgrzewce, a następnie ruszyli w trasę. Zarówno uczniowie startujący w kategorii 18-29 lat, jak i młodsi - z kategorii 13-17 lat, mieli do pokonania dystans 5 km . Mimo iż najważniejszy był sam udział w zawodach, a nie wynik, nasi reprezentanci spisali się doskonale  w pierwszej dziesiątce zawodniczek startujących w kategorii 18-29 lat znalazły się aż 3 uczennice ZSZ:

  • Regina Romaniuk z kl. 3 te –5 miejsce

  • Urszula Charkiewicz z kl. 4 tż -6 miejsce

  • Martyna Zakrzewska z kl.3 tż- 7 miejsce

Każdy z 824 zawodników otrzymał pakiet startowy oraz pamiątkowy medal, a po skończonych zawodach mógł wziąć udział w przejażdżce kolejką wąskotorową i zabawie przy wesołej, skocznej muzyce. Świetna atmosfera imprezy i doskonała jej organizacja na pewno sprawią, że kolejna edycja zawodów Pucharu Polski Nordic Walking w Hajnówce zgromadzi jeszcze większą rzeszę entuzjastów tego sportu.
 

                                                                Anna Cyruk


 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Góra strony


opracowanie i treść - Mariola R.

projekt: www.atcsites.com