Zespół Szkół Zawodowych w Hajnówce

   |  

ROK SZKOLNY 2016/2017

KONKURS WIEDZY O SZKODLIWOŚCI PALENIA TYTONIU

Często bywa tak, że młodzież, z różnych powodów, aż pali się do palenia, dlatego młodym ludziom trzeba wielokrotnie przypominać, jakie są skutki tego nałogu. W ramach działań edukacyjnych, dotyczących szkodliwości palenia papierosów, w tym e-papierosów i palenia biernego, pedagog pani Lucyna Wojciuk i pielęgniarka szkolna pani Zenaida Ochrymiuk zorganizowały w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Szkodliwości Palenia Tytoniu. Poprzedziła go akcja profilaktyczna związana ze Światowym Dniem Rzucania Palenia. W jej ramach zapoznano uczniów z tematem szkodliwego wpływu papierosów na zdrowie oraz zorganizowano punkt informacyjno-edukacyjny.

W eliminacjach klasowych konkursu, który przeprowadzono w listopadzie 2016 r., brało udział 91 pierwszoklasistów. Do eliminacji szkolnych zakwalifikowało się 29 osób.
 

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Agata Orzołek, klasa I technikum ekonomicznego
II miejsce – Karolina Środa, klasa I technikum ekonomicznego
III miejsce – Marta Szota, klasa I technikum logistycznego
wyróżnienia: Wiktoria Kułakowska I tl, Maciej Malewicz I tl, Marek Ostapczuk I tl
 

29 listopada odbyło się podsumowanie konkursu. Nagrody, ufundowane przez PSSE w Hajnówce, wręczyły zwycięzcom: pani wicedyrektor Anna Czykwin i pracownik PSSE pani Zenaida Barduszko. Miejmy nadzieję, że tego rodzaju akcje profilaktyczne okażą się skuteczne.
 

                                                            Anna Cyruk

 


 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Góra strony


opracowanie i treść - Mariola R.

projekt: www.atcsites.com