Zespół Szkół Zawodowych w Hajnówce

   |  

ROK SZKOLNY 2016/2017

WYCIECZKA DO "Runa"

Niektórzy to mają dobrze… Do grona „szczęśliwców” można zaliczyć uczniów kl.2 tż, którzy już na samym początku roku szkolnego, zamiast siedzieć w klasie, udali się na wycieczkę przedmiotową, zorganizowaną przez nauczycielki przedmiotów zawodowych, panie: Irenę Sajewicz i Iwonę Kuleszę.

Młodzież miała okazję zwiedzić jeden z hajnowskich zakładów pracy- firmę „Runo” zajmującą się pozyskiwaniem i przetwarzaniem ziół oraz produkcją wyrobów rękodzieła ludowego z naturalnych surowców np. drewna, wikliny. Uczniowie, którzy w przyszłości zawodowo zajmować się będą gastronomią, najbardziej zainteresowali się produkcją ekologicznych przypraw, mieszanek przyprawowych i herbatek. Wyroby te, jak zapewniła, oprowadzająca młodzież po zakładzie, pani Anna Charytoniuk, pozbawione są konserwantów i mają niepowtarzalne walory smakowe.

Produkty firmy są doceniane, czego wyrazem jest przyznanie jej szeregu certyfikatów np. BIO na państwa Unii Europejskiej oraz NOP na rynek USA. Młodzież dowiedziała się też, że „Runo”, jako jedyna firma w Polsce, ma certyfikat Fair Wild - dokument potwierdzający przeprowadzanie skupu roślin zgodnie z wymogami zrównoważonego pozyskiwania surowca.

Wycieczka do „Runa” była dla uczniów nie tylko miłym wprowadzeniem w nowy rok szkolny, ale też okazją poznania zakładu, którego produkty, również te wykorzystywane w gastronomii, nieodparcie kojarzą się z czystym ekologicznie Podlasiem.
 

                                                        Anna Cyruk


 

 
 
 

Góra strony


opracowanie i treść - Mariola R.

projekt: www.atcsites.com