Zespół Szkół Zawodowych w Hajnówce

   |  

ROK SZKOLNY 2016/2017

MIEJSKIE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości grupa młodzieży naszej szkoły wzięła udział w miejskich obchodach tego święta. Uroczystość odbyła się w Hajnowskim Domu Kultury, a uczestniczyli w niej m.in. uczniowie hajnowskich szkół (Zespołu Szkół nr2 i Zespołu Szkół Zawodowych), przedstawiciele duchowieństwa, władz miasta, gminy i powiatu oraz mieszkańcy Hajnówki.

Mimo iż występ uczniów ZSZ został przygotowany i zaprezentowany po raz pierwszy z okazji Dnia Sybiraka, to zebrał tak pochlebne opinie, że postanowiono pokazać go szerszej publiczności. Widzowie zwracali uwagę na ciekawy, oparty na wspomnieniach Sybiraków scenariusz, ukazanie osobistych relacji deportowanych na historycznym tle, które tworzyły prezentowane w czasie spektaklu slajdy. Docenili również niezwykłą dojrzałość młodych artystów, umiejących w sugestywny i emocjonalny sposób przekazać bolesne treści. Publiczność była poruszona amatorskim spektaklem, który, dzięki swej prostocie, był bardzo prawdziwy i trafiał do serc widzów.

Montaż przygotowany przez uczniów naszej szkoły uświadomił zebranym w HDK widzom, że droga do niepodległości wiodła nie tylko przez pola bitew, ale wiązała się również z cierpieniem i tułaczką zwykłych ludzi.
 

                                                                     Anna Cyruk


 

 
 
 
 
 
 

Zdjęcia wykonała Emilia Korolczuk.

 

Góra strony


opracowanie i treść - Mariola R.

projekt: www.atcsites.com