Zespół Szkół Zawodowych w Hajnówce

   |  

ROK SZKOLNY 2016/2017

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada to w naszym kraju ważna data, tego dnia obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Jak w całej Polsce, tak i w naszej szkole uroczystości z nim związane mają szczególny charakter. Okolicznościowy apel z okazji tego święta odbył się w ZSZ już 9 listopada. W szkolnej auli zgromadzili się uczniowie, dyrekcja i nauczyciele, przybyła również pani Jadwiga Dąbrowska, Wicestarosta Powiatu Hajnowskiego.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i wysłuchaniu hymnu państwowego, na szkolnej scenie uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, przygotowany pod kierunkiem: pani Bogusławy Antoniuk, pani Barbary Sajewicz i pani Magdaleny Zinkow-Antoniuk. Młodzież przedstawiła najważniejsze wydarzenia z historii Polski, które przyczyniły się odrodzenia naszej państwowości. Dopełnieniem tej nietypowej lekcji ojczystych dziejów były patriotyczne wiersze i piosenki. Tradycją naszej szkoły jest łączenie wzniosłych tekstów i pieśni z popularnymi, znanymi wszystkim utworami, które aż chciało się zanucić razem z młodymi wykonawcami.

Uroczystość przygotowana przez młodzież uświadomiła wszystkim, że nasze spokojne życie w wolnej, suwerennej Polsce zostało okupione wydarzeniami, podczas których cierpienie i niemoc przeplatały się z nadzieją na odzyskanie upragnionej niepodległości.
 

                                                                    Anna Cyruk


 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Góra strony


opracowanie i treść - Mariola R.

projekt: www.atcsites.com