Zespół Szkół Zawodowych w Hajnówce

   |  

ROK SZKOLNY 2015/2016

BEZPIECZNE WAKACJE

Przedwakacyjny okres to czas, kiedy szczególnie często trzeba przypominać młodym ludziom o szeroko pojętych zasadach bezpieczeństwa. W naszej szkole mówi się o nich nie tylko okazjonalnie. Dowodem działań podejmowanych przez pedagoga szkolnego oraz wychowawców były chociażby przeprowadzone we współpracy z Komendą Powiatową Policji zajęcia edukacyjno - informacyjne pod hasłem „Nie ufaj bezGRANICznie”.

Aby uczniowie powitali lato w pełni świadomi nie tylko wakacyjnych atrakcji, ale też niebezpieczeństw, wychowawcy przekazali im informacje dotyczące bezpiecznego zachowania, zwracając szczególną uwagę na zagadnienie zagrożenia handlem ludźmi. Na to przestępstwo, związane z różnymi rodzajami przemocy, narażona jest szczególnie młodzież szkół ponadgimnazjalnych spędzająca lato lub podejmująca pracę za granicą.

Wszyscy, którzy chcą pogłębić znajomość wspomnianego tematu, mogą zajrzeć na stronę internetową www.handelludzmi.eu zamieszczającą wszelkie niezbędne informacje dotyczące zjawiska handlu ludźmi, wiele praktycznych porad i wskazówek.
 

                                                        Anna Cyruk

 

 


opracowanie i treść - Mariola R.

projekt: www.atcsites.com