Zespół Szkół Zawodowych w Hajnówce

   |  

MENU

90 - LECIE ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH W HAJNÓWCE

PODSUMOWANIE

    90 lat temu zaczęła się historia naszej szkoły. Obchody jubileuszu odbyły się 14.06.2014 r. Poprzedzone zostały mszami świętymi odprawionymi w Soborze Św. Trójcy i Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego.

    Uroczystość z okazji dziewięćdziesięciolecia Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce rozpoczęła się w szkolnej auli polonezem w wykonaniu uczniów. Dziewięćdziesiąte urodziny to nie tylko okazja do świętowania, ale też czas zadumy nad przebogatą tradycją i ogromnym dorobkiem naszej szkoły. Przypomniała o nim pani dyrektor Eugenia Karwowska w swoim wystąpieniu inaugurującym obchody. Nie zabrakło w nim słów uznania dla byłych i obecnych pracowników szkoły, uczniów i rodziców oraz informacji o tym, jak prężnie rozwija się nasza placówka. Powitanie gości zaproszonych na uroczystość uświadomiło zebranym, że wiele osób ważnych i znanych w naszym regionie to absolwenci Zespołu Szkół Zawodowych. Wszyscy zgromadzeni w szkolnej auli z uwagą wysłuchali prezentacji pani Joanny Sapieżyńskiej o historii szkoły (informacje dotyczące dziejów naszej placówki znalazły się też w folderze wydanym z okazji jubileuszu).

    Część artystyczną przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. B. Bójko-Pietroczuk, p. A. Kojło-Kubackiej, p. I. Kuleszy, p. A. Oksentowicz-Martyniuk, p. M. Szpilko. W klimat dwudziestolecia międzywojennego, kiedy kształtowała się nasza szkoła, wprowadziły zebranych skecze autorstwa J. Tuwima. Jubileusz uświetniły też piosenki gwiazd: Elvisa Presleya, Boney M, Michaela Jacksona, które wywołały aplauz publiczności, podobnie jak cygański koncert i występy taneczne. Najwięcej braw otrzymali jednak uczniowie, którzy śpiewali humorystyczne utwory o naszej szkole oraz zespół „Chwilka” z Białej Podlaskiej. O oprawę muzyczną uroczystości zadbała Orkiestra Dęta Straży Pożarnej w Hajnówce, której korzenie związane są z Zespołem Szkół Zawodowych. Po części artystycznej goście mieli okazję obejrzeć okolicznościowe wystawy zorganizowane na szkolnych korytarzach i w sali gimnastycznej, spotkać się, powspominać dawne czasy.

    Obchody jubileuszu zakończył poruszający spektakl przygotowany przez uczniów naszej szkoły we współpracy z formacją "A3Teatr". Barwne, abstrakcyjne widowisko dostarczyło widzom niesamowitych wrażeń. Ukoronowaniem jubileuszowych uroczystości był bal, na którym wspólnie bawili się absolwenci i pracownicy szkoły.

    W zorganizowanie naszego szkolnego święta zaangażowało się bardzo wiele osób, którym należą się podziękowania, są to m.in. uczniowie, nauczyciele opiekujący się młodzieżą przygotowującą część artystyczną i dbający o sprawny przebieg uroczystości, absolwenci, stołówka Wieral, Telewizja Kablowa Hajnówka, sponsorzy, bez pomocy których nie udałoby się nam zapewnić jubileuszowi godnej oprawy.

    Dziękujemy!!!

opracowanie i treść - Mariola R.

projekt: www.atcsites.com